Ikona Přírodovědecké fakulty - UHK Ikona Fakulty informatiky a managementu - UHK Ikona Filozofické fakulty

ŽIVOT NA UHK

Studuj v moderním kampusu v centru historického města Hradce Králové. Živoucí město plné kultury, dobrého jídla, pití a překrásné architektury ti přiroste k srdci natolik, že už tě nikdy nepustí!

Proč na UHK?

Proč UHK

Život na UHK

U nás nejsi jen číslo

Na osobním přístupu si zakládáme. Na UHK je průměrně 21 studentů na 1 akademika. Díky menším skupinám v ročníku si rychleji najdeš přátele a i vyučující tě budou znát jménem. Nikdo tě jako studenta číslo 4438 oslovovat nebude.

Život na UHK

Získej přátele na celý život

Začíná to ostýchavými pohledy na prvních přednáškách, kdy ti můžou ostatní připadat jako velcí podivíni. Pokračuje to společným školním projektem, kdy najednou zjistíš, že mají stejné zájmy jako ty. A nakonec přijdeš na to, že jsou to všechno lidé, kteří ti každý den vykouzlí na tváři úsměv. A právě přátelé dělají z UHK ten nejbáječnější příběh! Přijeď se o tom přesvědčit na vlastní kůži!

Život na UHK

Reprezentuj UHK ve sportu

Děláš nějaký sport na vrcholové úrovni a máš obavy, že studium a sportovní kariéra nejdou ruku v ruce? Od toho je tu sportovní tým UHK, který vrcholové sportovce sdružuje a poskytuje jim podporu při studiu. Pokud budeš reprezentovat svoji univerzitu na Českých akademických hrách nebo jiných závodech, máš šanci získat sportovní stipendium ve výši až 15 tisíc korun měsíčně. A to se vyplatí!

Život na UHK

Pracuj bez problémů už při studiu

Nebudeme ti slibovat, že studium není náročné, ale rozvrh si můžeš sestavit tak, aby ti zbyl čas i na přivydělání si nějakého toho drobáku. Přímo na univerzitě funguje Informačně-poradenské a kariérní centrum UHK, které dokáže pomoct s nalezením správné kariérní dráhy nebo s přípravou na pohovor. Hodit se ti můžou i pracovní veletrhy JobStart a HITkariéra, kde najdeš zaměstnání nebo brigádu už při studiu.

Život na UHK

Staň se součástí jedné z 18 studentských organizací

Nejlepší forma seznámení se je společný zájem. Jsi filmový kritik? Ukaž spolužákům kvalitní kinematografii na promítání Akademického filmového klubu. Chceš si po škole oddechnout? Zahraj si deskovky na DeskoUHKáčku. Troufáš si na organizaci velkých party, seznamováku a přednášek? Staň se členem Studentské unie. Chceš ukázat svoje gaming skills v LoLku? Přidej se do esportového týmu UHK.

Život na UHK

Zažij UHK i mimo učebny

Pořád se něco děje, uvítací party, sportovní a esportovní derby, tematické slavnosti, koncerty, charitativní akce, plesy, výstavy. Pokud budeš chtít, každý den v týdnu můžeš vyrazit ven a něco zažít! Na plese si zatancuješ na Pokáče, na Halloween party vytáhneš ten nejlibovější kostým nebo si poslechneš Kazmu přímo v aule.

Život na UHK

Dostaň stipendium až 60 000 Kč za rok

Tvrdá dřina se vyplácí a u nás to platí doslova. Reprezentuješ UHK ve sportu? Stipendium! Poctivě studuješ a jedeš na průměr? Stipendium! Bydlíš hodně daleko? Stipendium! UHK má bohatý stipendijní program složený z prospěchového, mimořádného, sportovního, ubytovacího nebo sociálního stipendia.

Život na UHK

Vyjeď do zahraničí

CVčko vypadá podstatně líp, pokud se v něm blýskneš zkušeností ze zahraničí. UHK cestovatelům přeje, každoročně jich do světa vyšle více jak čtvrtinu. Vybírat můžeš z mnoha zemí a nemusíš se bát ani větších dálek – univerzita ti díky stipendijním programům pomůže i s penězi. Podívat se můžeš do více než 200 zemí na 5 kontinentech!

Život na UHK

Zabydli se na zbrusu nových kolejích

„Palachárny“ tvoří komplex 7 bloků s kapacitou až 800 míst. Všechny byty jsou apartmánové, to znamená, že se rozhodně nebudeš o kuchyňku a sprchy dělit s celým patrem, ale pouze se spolubydlícími na bytě. V kuchyni je lednička s mrazákem a sklokeramická varná deska, takže jediné, co potřebuješ, je přivézt si svůj oblíbený hrnek na kafe. Na kolejích je i prádelna za malý poplatek. Přímo na kolejích můžeš chodit do posilovny nebo využívat studovnu a na nákup si dojít do supermarketu, kam se dostaneš za 5 minut.

Život na UHK

Studuj v jednom z nejkrásnějších kampusů v ČR

Učebny s výhledem na historické dominanty Hradce, park cestou do školy, knihovna přímo v kampusu, kavárna přes cestu... To vše najdeš v útulném prostředí kampusu Na Soutoku. Potkávají se v něm studenti všech fakult, a ty máš tak možnost poznat zajímavé lidi z různých oborů.

Začni psát svůj příběh na UHK!
Proč na UHK?

Proč Hradec

Život na UHK

Salon republiky

Hradec Králové je jedno z nejstarších měst naší republiky. Kombinace historického a širšího moderního centra z něj činí úplnou učebnici architektury. O jeho rozvoj se zasloužili dva významní architekti, Josef Gočár a Jan Kotěra. Díky jejich urbanistickým plánům se z Hradce stalo moderní a pokrokové město a právem získalo přezdívku Salon republiky.

Život na UHK

Nejlepší místo pro život

Tohle všechno dělá z Hradce nejlepší místo pro život. Nepřeháníme, Královéhradecko pravidelně vyhrává celorepublikové ankety ohledně kvality života. Bodíky město dostává hlavně díky dopravní dostupnosti, míře nezaměstnanosti, množství zeleně a kvalitnímu zdravotnictví, a to ani nemusí taktizovat. My Hradci dáváme 11/10! Přijeď se o tom přesvědčit na vlastní kůži!

Život na UHK

Fandi Hradci

Máš silné hlasivky a zápal pro dramatické sportovní okamžiky? Hradec se otřásá nadšením při každém bodu, gólu, čase, medaili a vítězství. A naopak vždy podrží své týmy a sportovce, když se nezadaří. Fandi Hradci taky a zaburácej s námi v zimní hale pro 8000 fanoušků! Máme první ligu hokeje, fotbalu a oblíbeného ženského basketbalu.

Život na UHK

Jedinečná gastronomie

Boom stylových podniků se nevyhnul ani Hradci a v posledních letech tu vzniká jeden za druhým. Kdo si potrpí na french toasty a vejce Benedikt, tomu pomůže Lukáš Hejlík, komu na konci týdne zbyde pár drobných, budou mu muset stačit chipsy z kuřecích kůžiček našeho absolventa Ládi Hrušky. Pokud se chceš najíst v blízkosti kampusu, můžeš se přihlásit do místní Menzy, kde tě tříchodové menu vyjde na 55 korun. Jestli ale hledáš příjemnější místo na posezení, stačí přejít silnici a navštívit Kampus bistro, které uspokojí všechny tvé potřeby, od snídaně přes oběd až po večerní drink. A navíc tu mají studenti UHK slevu!

Život na UHK

Zeleň, kam se podíváš

Hradecké Městské lesy se pod správou města rozrůstají už 700 let. Zabírají třetinu plochy celého Hradce, najdeš v nich rytířské hradiště, několik naučných stezek, lesní tělocvičnu, stánky s občerstvením a asfaltové cesty pro cyklisty, bruslaře a skejťáky. Kromě obrovských lesů se zelená i zbytek města. Mezi ty nejrozlehlejší parky přímo v centru patří Šimkovy a Jiráskovy sady. Soutok Orlice a Labe je charizmatický nejen množstvím flóry, ale i bohatý na zvěř.

Život na UHK

Festivaly celý rok

Celý rok je u nás jeden velkej fesťák. Na legendární festival Rock for People do Hradce míří desítky tisíc lidí z celého světa, v červnu se můžeš těšit například na Green Day. Mimo Rokáč tě čeká studentský Majáles, Jazz Goes to Town, filmový Jeden svět, festival na Jednom břehu i Food festivaly všeho druhu. Letní sezónu otevírá festival  REGIONY, který pod širým nebem v centru města, a dokonce po celý týden plní Hradec divadlem, hudbou a uměním.

Život na UHK

Město cyklistů

Proč nemáme metro? Protože to není potřeba! V Hradci tě žádná dlouhá cesta MHD nečeká. Ne nadarmo se Hradci říká město cyklistů, je tady totiž přibližně 80 km cyklotras. Nemáš vlastní kolo? Využít můžeš Nextbiky a elektrické koloběžky, které mají stanice u každé budovy UHK i přímo u kolejí.

Život na UHK

Hradec jako centrum kultury

Je úplně jedno, jestli žereš filmy, holduješ klasické hudbě, miluješ divadlo nebo se spokojíš s tančením makareny v klubu. V Hradci si to své najde úplně každý! Máme špičkové Klicperovo divadlo, artové kino BioCentral, případně klasiku v podobě CineStaru a taky uznávanou Filharmonii. Divoké party zažiješ v klubech La Fabrique a Denoche. Za historií zajdeš do secesního Muzea východních Čech nebo do Galerie moderního umění. Zkrátka v Hradci potřebuješ víc, než jen 7 dní v týdnu, aby se dalo všechno naplno zažít. Hradec je prostě coolturní.

Život na UHK

Co krok, to student

Praha má Karlovku, Olomouc má UPOL a Hradec Králové... má UHK! Mimo nás tady sídlí i jiné fakulty českých univerzit, a právě to dává Hradci Králové pravou studentskou atmosféru. Studentů a studentek máme ve městě přes 10 000, takže vzdělaností to tu doslova bují.

Život na UHK

Z Hradce je to všude blízko

Za 45 minut v Praze, za dvě hoďky v Liberci nebo v Olomouci a za 20 minut v Pardu… no to je vlastně jedno. Nezáleží na tom, kde bydlíš, k nám budeš mít cestu vždycky hladkou. Ani z nádraží na univerzitu tě dlouhá štreka nečeká, stačí skočit na bus a za 10 minut jsi v kampusu.

Začni psát svůj příběh na UHK! Začni psát svůj příběh na UHK!
Milujeme UHK

Začni psát svůj příběh na uhk!

Lajkuj, komentuj a sdílej! Nezapomenutelných okamžiků není nikdy dost, sleduj hashtag #mojeUHK a poznej, jak se na UHK žije!

Líbí se ti naše příspěvky? Sleduj UHK na Instagramu!

#mojeuhk